te co skaczą i fruwają

Te co skaczą i fruwają

Te co skaczą i fruwają… Zwierzęta boją się tylko tyle, ile trzeba; dopóty, dopóki istnieje bezpośrednie zagrożenie.Człowiek boi się zawsze. Jego lęk jest zakodowany nie tylko w podświadomości, ale i w pamięci. Władysław Grzeszczyk — Parada paradoksów Wszystko, co robi człowiek, wydaje mi się sztuczne i niepotrzebne. Tylko zwierzę znajduje łaskę w moich oczach.

Jakimż absurdem jest ta małpa idąca do biura! Zamykać się w pokoju, siadać przy biurku i tkwić za nim przez wiele godzin – nie, najlichsze zwierzę jest bliżej prawdy niż człowiek. 

Emil Cioran — Zeszyty 1957-1972 

Te co skaczą i fruwają… to piosenka z programu, który dawno, dawno temu zapraszał dzieci do poznania różnych zwierząt i fruwających, i pływających, i skaczących. Ja zapraszam Was dzisiaj na małą wędrówkę po wrocławskim ZOO.

te co skaczą i fruwają te co skaczą i fruwają te co skaczą i fruwają te co skaczą i fruwają te co skaczą i fruwają te co skaczą i fruwają te co skaczą i fruwają te co skaczą i fruwają te co skaczą i fruwają te co skaczą i fruwają te co skaczą i fruwają