Uniwersytet dla najmłodszych

Siemianowicki Uniwersytet Najmłodszych

„Jedyną metodą zbliżenia się do doskonałości jest doświadczenie.” – John Roger

Pierwszy wykład na Siemianowickim Uniwersytecie Najmłodszych pod tytułem „Pamiętaj chemiku młody” obfitował w doświadczenia, które dzieci obserwowały z otwartymi buziami.

Wybuchy, płomienie, zmieniające się kolory w menzurkach … jednym słowem magia lub ….. chemia. I właśnie od wykładu z chemii rozpoczął się rok akademicki 2014 – 2015 dla najmłodszych studentów. Zanim jednak rozpoczął się wykład dzieci otrzymały indeksy, w których będą zbierały wpisy z poszczególnych wykładów.

Park Tradycji

Po tej uroczystej inauguracji roku szkolnego rozpoczął się pierwszy wykład.

Zajęcia poprowadził Pan Mateusz Stocki, który zaczarował dzieci i chyba nie tylko dzieci. Rodzice, którzy przybyli na inaugurację nowego roku akademickiego, pożałowali, że ich lekcje chemii nie wyglądały właśnie w ten sposób. Zobaczcie sami:

Kwasy, zasady, pH, konwekcja, bezwładność, gęstość,  – niby czarna magia, a jednak… dzieciaki słuchały w skupieniu. I nic dziwnego.

uniwersytet dla najmłodszych

 

Współorganizatorami projektu są Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Urząd Miasta Siemianowice Śląskie, Siemianowickie Centrum Kultury Park Tradycji oraz Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint sp. z o.o. Patronem honorowym Uniwersytetu jest Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie.

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w sobotę. Już nie możemy się doczekać następnych!