renowacja starego zdjęcia

Renowacja starego zdjęcia

Ostatnio zaglądaliśmy do naszego starego pudła leżącego na dnie szafy. Dzisiaj znów proponujemy Wam troszkę tam pogrzebać.

Oprócz negatywów z pewnością znajdują się tam również stare zdjęcia.

Zdjęcia, które pomimo to że wyblakłe, pożółkłe lub podniszczone nadal stanowią dla nas cenną rzecz. A może są cenniejsze niż te zupełnie nowe?

A może zamienić je na zdjęcia cyfrowe i przywrócić im dawną świetność? Pierwsze co musisz zrobić do zeskanować takie zdjęcie. Kiedy mamy już nasze zdjęcie w komputerze, możemy zacząć naszą zabawę. Otwieramy Adobe Photoshop, wgrywamy zdjęcie i do dzieła. Pierwsze co musimy usunąć to ryski, które czas wyrył na naszym zdjęciu. Idealnym narzędziem do tego będzie stempel.

Zakres tonalny zdjęcia najszybciej poprawimy korzystając z poziomów.

Aby nasze zdjęcie  nabrało odpowiedniej ostrości możemy skorzystać zarówno z filtra wyostrzenie, maski wyostrzającej lub z bardzo ciekawej opcji: Filtr – Inne – Górnoprzepustowy. aby wyostrzyć zdjęcie przy pomocy tego właśnie filtru ważne jest aby stosować go do kopii warstwy, aby móc później zmienić tryb mieszania warstw. Tylko wtedy otrzymamy efekt jaki nas interesuje.

Stare zdjęcie możemy również pokolorować, bawiąc  się barwą i nasyceniem poszczególnych elementów zdjęcia. Oto efekty naszej pracy:

renowacja starego zdjęcia

Zdjęcie po lewej stronie zostało wykonane w 1944 roku. Po prawej stronie zdjęcie jest po retuszu i pokolorowane.

odnowienie starego zdjęć

Kolejne zdjęcie tym razem z 1924 roku. To zdjęcie nie było mocno zniszczone, wymagało jedynie wyostrzenia, nasycenia. Dodatkowo został nałożony kolor.

Zabawa ze starymi zdjęciami to coś naprawdę przyjemnego, ale i czasochłonnego. Jeżeli nie masz tyle cierpliwości wyślij zdjęcie na adres zdjecia@pioart.pl. Wycenę renowacji zdjęcia otrzymasz w tym samym dniu, a gotowe zdjęcie dotrze do Ciebie w ciągu 24 godzin.

Podziel się na:
  • Print
  • Digg
  • Sphinn
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay